Jeśli zastanawiasz się dlaczego powinieneś/powinnaś wyjechać na staż do Cardiff, koniecznie przeczytaj.

Odpowiedź na to pytanie mogłaby być bardzo krótka: nigdzie indziej nie zdobędziesz takiego doświadczenia na początku swojej kariery.
Jednak staż w CCW to nie tylko praca.

Mateusz Klose & Andrzej Kaleta

Stażyści, EFM - CCW

Mateusz Klose i Andrzej Kaleta przez dwa miesiące odbywali staż w ramach programu VET (Kształcenie
i Szkolenie Zawodowe) w CCW – Career Change Wales w Cardiff. Staż zawodowy był zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży w ramach projektu “Młodzież dla Europy – Europa dla Młodzieży” zarejestrowanego pod numerem: POWERVET – 2016-1-PL01-KA102-025198 i współfinansowanego przez Komisję Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Ten post został przygotowany przez stażystów i przedstawia ich opinię.

Spędzając dwa miesiące w Walii mieliśmy szansę na nawiązanie nowych znajomości, poznanie nowych kultur, zwiedzanie, naukę języka angielskiego, ale przede wszystkim, na zdobycie cennego doświadczenia. CCW zaoferowało nam wiele kursów, dzięki którym zdobyliśmy nowe umiejętności, ale także udoskonaliliśmy już posiadane, głównie
w naszej dziedzinie – informatyce.

Mieliśmy wielkie szczęście poznać,
i pracować z Mikiem, który bez wątpienia jest jednym z najlepszych szefów jakich kiedykolwiek mieliśmy i prawdopodobnie będziemy mieli. Praca dla niego różni się od pracy dla kogokolwiek innego. Dzięki niemu nauczyliśmy się, że nie ma rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zrobić – są tylko rzeczy, których jeszcze nie umiemy, ale jeśli będziemy musieli, dowiemy się jak je zrobić.

Był on z pewnością wymagającym szefem, przywiązującym dużą wagę do profesjonalizmu, w tym samym jednak czasie potrafił zrozumieć, że jesteśmy dopiero na początku swojej kariery, dlatego dużo z nami rozmawiał i zawsze pomagał nam rozwiązywać jakiekolwiek problemy.

Nauczyliśmy się dzięki temu, żeby zawsze dawać z siebie wszystko i pracować na 100% swoich umiejętności.

W projektach takich jak ten z całą pewnością ważne jest zakwaterowanie. W tym przypadku także nie mogliśmy trafić lepiej. Lucy sprawiła, że z miejsca poczuliśmy się jak w domu.

Rozmowy z nią na wiele różnych tematów pomogły nam polepszyć swoje słownictwo, gramatykę i akcent. Mieliśmy także okazję poznać kuchnię z wielu zakątków świata
(na szczęście mało brytyjskiej!).

Staż w CCW to, jak już wspomnieliśmy nie tylko praca. Jest to idealne miejsce na poznanie niesamowitych ludzi z wielu różnych krajów. Była to świetna okazja na poznanie nowych kultur, ale także nowych języków. Rozmowy z ludźmi z różnych, nieanglojęzycznych krajów pomogły nam nie tylko na udoskonalenie swojego angielskiego, ale także naukę rozumienia różnych akcentów, nie tylko brytyjskiego, ale także francuskiego, tureckiego czy hiszpańskiego.

Praca w międzynarodowym środowisku z pewnością sprawiła, że staliśmy się bardziej otwarci
i wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia.

W ciągu dwóch miesięcy mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie Walii, która jest niesamowitym miejscem.

Cardiff samo w sobie jest piękne i z pewnością warte zwiedzenia, na co mieliśmy dużo czasu. Jest też położony godzinę drogi od takich miejsc jak: Swansea, Bristol czy niesamowity park narodowy Brecon Beacon. Niestety nie znaleźliśmy czasu na zwiedzenie Londynu, który oddalony jest o nieco ponad
3 godziny. Nie popełnijcie naszego błędu!

Patrząc z dystansu na nasz pobyt w Cardiff, możemy powiedzieć, że decyzja o wzięciu udziału
w projekcie była bardzo dobra. Jesteśmy wdzięczni CCW i EFM za umożliwienie nam wyjazdu i przeżycia niesamowitych dwóch miesięcy, podczas których zdobyliśmy doświadczenie w naszym zawodzie, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie i zwiedziliśmy piękny kraj – Walię.

Ty również możesz to zrobić

Sprawdź nasze wolne miejsca stażowe VET i skontaktuj się z nami. To może być Twoja szansa!!

Staż został zrealizowany w ramach projektu „Młodzież dla Europy – Europa dla Młodzieży” POWERVET-2016-1-PL01-KA102-025198 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.